چه کسی بود شما را وقتی خواب بودید بیدار کرد بیایید راهپیمایی 9 دی ؟

 عکس پروفایل را میگویم.می خواستم درباره من بگویم ظاهرا نشد

 او خوشحال است .خوشحال که اتفاق عظیمی رخ داده در نزدیکی اش. حادثه ای که سرنوشت عالم را تغییر خواهد دادتوشط آدمهایی که او آنها را می شناسد . او خوشحال است ادمهایی که اورا میشناسند او آنها را می شناسد برگزیدگان یگانه قادر متعالند.آدمهایی که زنده میشدند زندگی جاودانه شهدا را می گویم همان آدمهایی که در خط مقدم به دنیای هفت قلم آرایش کرده عریان نه گفتند. ماندند در تشنگی وگرسنگی ومحاصره ونگرانیشان رضایت امام بود .
خنده های کودکیم را بین لاله های خونین جاودانگیاشان جا گذاشتم .حالا خیلی از آن سالها گذشته . آنها می آیند در سرزمین ما و کارهای زمین مانده ما را انجان می دهند . میآیند و تنبلی ما را جبران می کنند .وقتی ما خواب هستیم وقتی دنبال زندگی دنیایمان هستیم .آنها همیشه هستند نمونه اش سال 88 هشت ماه نبر د را خونشان بیمه کرد . حضورشان.
چه کسی بود شما را وقتی خواب بودید بیدار کرد بیایید راهپیمایی 9 دی ؟

حالا اینها که گفتم چه ربطی به "چای قند پهلو"داشت؟

/ 10 نظر / 23 بازدید
محمد

سلام خوب بود! الزاما نباید همه چیز به همه چیز ربط داشته باشه. "آقا! اصلا مردم رو بی خیال!" موضوع جدیدی است که منتظر نقد شماست. یا علی

محمد

از مهمون جدید چه خبر؟ رسید؟ کی می رسه؟

پریسا

سلام.به روزم. منتظرم.یا علی

مسیح

سلام. فکر می کنم خیلی شعاری شد و رویایی نمی دانم فکر می کنم شاید بخاطر خیلی چیزها.. ما تنبلیم ما بیکاریم. ما برای دغدغهایمان هیچ کار نمی کنیم... همه این ها شده غرهایی که می زنیم. و کارهایی که هم چنان روی زمین مانده که اتفاقا ان ها را هم شهدا انجام می دهند و به قول شریعتی بزرگ ترین ریاضت یک طلبه می شود...مراجعه شود به کتاب کویر...ما کی می خواهیم دست از این اداها برداریم؟ کی؟ کی جدی می شویم و صادقانه با خودمان کنار می آییم؟ آیا سرنیامده وقت این اداها و نگاه های اشراقی؟ شهدا کی بودن؟ مگه غیر ما؟ مگه اونا ادم نبودن؟ ما نمی تونیم شهید باشیم؟

رستاخیز جان

اگر امام را «آن گونه که هست» نشناسی، در تحلیل رابطه‌ی مردم با او غرق در حیرت می‌شوی و این است دلیل سخن «بازرگان» که گفت: «عجیب است که یک آدم هشتاد ساله،‌ تفاهمش با جوان‌ها خیلی بیشتر از مثلاً بنده که توی جوان‌ها و دانشگاه بزرگ شده‌ام و در انقلاب و نهضت بزرگ شده‌ام و به این‌ها سناً نزدیکترم. ایشان تفاهمش ده برابر است. یک خاصیت و قدرت مقابله‌ی روحی و فکری بین ایشان و جوانان انقلابی وجود دارد... من بین خودم و کسانی که در انقلاب هستند، یعنی جوان‌ها، طلاب، دانشگاهی‌ها و سپاهی‌ها، واقعاً یک فاصله و یک بیگانگی حس می‌کنم... ولی آقا هیچ...». || باید که جهانی به چنین راز رقم زد || درآمدی بر فهم ماهیت انقلاب اسلامی رستاخیز جان به استقبال بهمن جاویدان به روز است...

مسیح

همین! دقیقا کار ما شده انعکاس دردهای خودمون که از تنبلیمون ناشی می شه! این خودش یه درد اضافه نمی کنه به دردهای مردم؟ ما یه جور می نالیم روشن فکرا یه جور که البته اگه خوب نگاه کنی منشاش یکییه. به نظر شما اون چیه؟

مسیح

به قول استد شفیعی کدکنی:"افراط در ادعا دلیل ادعاست." مراقب باشید!

مسیح

تصحیح می شود: به قول استاد شفیعی کدکنی:"افراط در تواضع دلیل ادعاست!"

مسیح

وقت کردید متنتان را ویرایش کنید